31 травня 2012

АНОНС: Лекція Девіда Оста "Поразка солідарності: гнів і політика у посткомуністичній Європі"


Лекція Девіда Оста, професора коледжів Гобарта і Вільяма Сміта (Нью-Йорк): "Поразка солідарності: гнів і політика у посткомуністичній Європі"

Польська профспілка «Солідарність» відіграла ключову роль у переході від планової до ринкової економіки у Східній Європі. Однак, хоча робітники брали активну участь у протестах «Солідарності» наприкінці 1980-х, уже на початку 90-х стало зрозуміло, що вони не виграли від процесів економічної трансформації Польщі, а навпаки - опинилися в програші. 

Робітники залишилися сам на сам зі своїми проблемами у ситуації зростаючих економічних і політичних нерівностей, відчуваючи гнів та обурення. Врешті-решт, вони відкинули вимоги своїх ліберальних лідерів, відкривши шлях для правих націоналістичних сил. Опираючись на польові дослідження у польських робітничих містечках та інтерв'ю з робітниками, профспілковцями і політиками, Девід Ост показує, яким чином голоси гніву й обурення впливають на політику.

Лекція відбудеться 31 травня 2012, четвер, 19:00 у Центрі візуальної культури (вул. Костянтинівська, 26, кінотеатр «Жовтень») http://vcrc.org.ua/Немає коментарів:

Дописати коментар